Utställningar / Shows
2002



«- Arkiv

Resultaten omfattar officiella utställningar, klicka på bilderna för att förstora dem
Results from official shows only, click pictures to enlarge


31 augusti Torsåker
Gästriklands Kennelklubb Int, domare/judge: Harri Lehkonen, FI

1 ökl, 1 ökk, ck, 1 btkl, CACIB, BIR/BOB, BIG-Res: Trewelyn Totalitessa




17 augusti Nyköping
Södermanlands Kennelklubb Nat, domare/judge: Kenneth Edh, SE

1 ökl, 1 ökk, ck, 1 btkl, BIR/BOB, BIG-Res (domare/judge: Paula Heikkinen-Lehkonen, FI): Trewelyn Trace O'Gold


foto: Ray Lindholm


11 augusti Södertälje
Östsvenska Beagleklubben, domare/judge: Lars West, SE

1 ökl, 3 ökk: Trewelyn Timberland
1 ökl, 1 ökk, ck, 1 btkl, BIM/BOS: Trewelyn Genevieve
1 ökl, 2 ökk, 2 btkl: Trewelyn Totalitessa
1 ökl, 3 ökk, ck, 3 btkl: Trewelyn Triplicate
1 vetkl, ck, BIM-veteran/BOS-veteran: Trewelyn Ten Ton Tessie

1 uppfkl, hp, bästa grupp:
Trewelyn Ten Ton Tessie, Trewelyn Genevieve, Trewelyn Triplicate och Trewelyn Totalitessa


foton: Annica Lindström


21 juli Lövudden, Västerås
Wästmanlands Kennelklubb Nat, domare/judge: Rune Malmberg, SE

1 ökl, 1 ökk, ck, 2 bhkl: Trewelyn Timberland
1 ökl, 1 ökk, ck, 1 btkl, BIR/BOB, BIG-3: Trewelyn Totalitessa
1 ökl, 2 ökk, ck, 2 btkl: Trewelyn Triplicate
1 vetkl, hp: Trewelyn Gloriette
2 vetkl: Trewelyn Ten Ton Tessie

1 uppfkl, hp, bästa grupp, BIG-3 (domare/judge: Guiseppe Alessandra, IT):
Trewelyn Timberland, Trewelyn Triplicate, Trewelyn Totalitessa och Trewelyn Gloriette


foton: Owe Gunnarsson


15 juni Avesta
Dalarnas Kennelklubb Int, domare/judge: Horst Kliebenstein, DE

1 ökl, 1 ökk, ck, 1 bhkl, CACIB, BIM/BOS: Trewelyn Timberland
1 ökl, 1 ökk, ck, 1 btkl, CACIB, BIR/BOB: Trewelyn Totalitessa
1 ökl, 2 ökk: Trewelyn Triplicate
1 vetkl, hp, BIR-veteran/BOB-veteran: Trewelyn Ten Ton Tessie

1 uppfkl, hp, bästa grupp:
Trewelyn Timberland, Trewelyn Ten Ton Tessie, Trewelyn Triplicate och Trewelyn Totalitessa


foton: Thomas Scheedel


25 maj Ånnaboda
Bergslagens Beagleklubb, domare/judge: Eva Jönsson, SE

1 ökl, 1 ökk, ck, 1 btkl, BIM/BOS: Trewelyn Genevieve


foto: Ove Gunnarsson


19 maj Österbybruk
Uppsala Läns Kennelklubb Nat, domare/judge: Nils Molin, SE

1 junkl, 1 junkk: Trewelyn Twice As Nice
1 ökl, 2 ökk: Trewelyn Genevieve
1 ökl, 3 ökk: Trewelyn Triplicate
1 vetkl, ck, 2 btkl: Trewelyn Ten Ton Tessie

1 uppfkl, hp, bästa grupp:
Trewelyn Twice As Nice, Trewelyn Ten Ton Tessie, Trewelyn Triplicate och Trewelyn Genevieve


foto: Ove Gunnarsson


27 april Rocklunda, Västerås
Wästmanlands Kennelklubb Int, domare/judge: Torbjörn Granheim, NO

1 ökl, 2 ökk, ck, 2 btkl, Res-CACIB: Trewelyn Genevieve
1 ökl, 1 ökk, ck, 1 btkl, CACIB, BIR/BOB: Trewelyn Georgina
1 ökl, 3 ökk, ck, 4 btkl: Trewelyn Triplicate
1 vetkl, ck, 3 btkl, BIR-veteran/BOB-veteran, BIG-Res Veteran (domare: Marisa Brivio Chellini, IT): Trewelyn Ten Ton Tessie

1 uppfkl, hp, bästa grupp, BIG-R (domare: Gerard Hickey, IE):
Trewelyn Genevieve, Trewelyn Ten Ton Tessie, Trewelyn Georgina och Trewelyn Triplicate


foton: Annica Lindström


14 april Bålsta
Östsvenska Beagleklubben, domare/judge: Elizabeth Andrews-Schultz, SE

1 junkl, 2 junkk, hp: Trewelyn Glen Deveron
1 ökl, 3 ökk, ck, 4 bhkl: Trewelyn Gilbernie Boo
1 ökl, 2 ökk, ck, 3 bhkl: Trewelyn Timberland
1 junkl, Res junkk, hp: Trewelyn Twice As Nice
1 ökl, 4 ökk, ck: Trewelyn Genevieve
1 ökl: Trewelyn Gillyflower
1 ökl: Trewelyn Ten Ton Tessie
1 ökl: Trewelyn Triplicate
2 ökl: Trewelyn Tutti Frutti
2 vetkl, hp: Trewelyn Gloriette

1 uppfkl, hp, bästa grupp:
Trewelyn Ten Ton Tessie, Trewelyn Timberland, Trewelyn Twice As Nice och Trewelyn Triplicate




31 mars Sollentuna
Stockholms Kennelklubb Int, domare/judge: Annika Ulltveit-Moe, SE

1 junkl, 1 junkk, ck, 3 btkl: Trewelyn Twice As Nice
1 ökl, 2 ökk, ck, 2 btkl, Res-CACIB: Trewelyn Ten Ton Tessie
1 ökl, 1 ökk, ck, 1 btkl, CACIB, BIR/BOB: Trewelyn Triplicate
1 ökl, 3 ökk: Trewelyn Tulita

1 uppfkl, hp, bästa grupp:
Trewelyn Ten Ton Tessie, Trewelyn Twice As Nice, Trewelyn Triplicate och Trewelyn Tulita


foton: Lotta & Roger Pålsson